Type Here to Get Search Results !

ORMANLI KÖYÜ, ERDEK
Kapıdağ Yarımadası'nın kuzeyinde yer alan köylerden biri Ormanlı Köyü. Bandırma'dan yaklaşık 45 km uzaklıkta. Erdek otogarından kalkan minibüsler köye gidip geliyorlar. Özel aracınızla gidecekler için bir uyarı, yol Turan Köyü'ne kadar gayet güzel. Turan Köy ile Ormanlı arasında yol, dağ yolu, dar ve oldukça virajlı. Dikkatli sürmek gerek..Ormanlı'nın güzel ve geniş bir kumsalı var. Deniz hemen derinleşmiyor, suda oynamak için yeterince alan var. 
Yemyeşil tepelerin arasında ciğerlerimiz bayram etti. Boş alan yoktu, her yer ekilmiş..


Köyün girişine bayrak asılmış..Bir Atatürk büstü ile karşılaştık. Keşke önünde bir alan bıraksalarmış. O elektrik direğini hangi yarım akıllı oraya diktiyse artık..Çevrede gördüğümüz tarlalarda yetiştirilen meyve ve sebzeler bu sokaktaki tezgahlarda satılıyordu. Tezgahlar hemen caminin yakınında.. 
Ormanlı Köyü Camisi.. Camilerin yanına böyle büyük çınar ağaçları çok yakışıyor. Başka seçenekler de var elbette, biz Dostlar Pansiyon Cafe'de kaldık. Sessiz ve tertemiz bir pansiyon, hizmet kusursuz. Bu nedenlerle Dostlar Pansiyon Cafe ile ilgili ayrı bir yazı yazmak gerekti. Buradan okuyabilirsiniz.Önce bu aracı ağacın gölgesine park etmiş sandık.Aslında ağacın gölgesine park etmiş, ama çok çook uzun zaman önce..Ormanlı Köyü'nde görmeniz gereken bir yer daha var; şelale.. Ormanlı Şelalesi ile ilgili yazımız için tıklayın lütfen..


Ormanlı Köyü'ne günü birlik de olsa uğramalı, burada denize girmeli, şelalesini de görmelisiniz. Belki pansiyonlarının birinde kalır, bir kaç gün kafa dinlemek istersiniz. Aramalarını istemediğiniz insanlara "telefon çekmiyordu" diyebilirsiniz. Ama merak etmeyin, telefonlar çekiyor..

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Top Post Ad

Below Post Ad