Type Here to Get Search Results !

TOSTÇU MEHMET AMCALise öğrencisiydim, rahmetli arkadaşım Cengiz "Gel tost yiyelim" dedi. Önce ayak diretsem de gittik. Bugün, Ziraat Bankası ile iskendercilerin arasında kalan alanda küçük bir kulübe vardı. Küçük penceresinden Mehmet Amca'ya seslendi Cengiz, birer karışık tost birer de ayran söyledi. Mehmet Amca, iki adımlık kulübenin içinde herkese tost yetiştirmeye çalışıyordu. Arkasındaki küçük masada 4 kişi tıkış tıkış oturmuş, tostlarının önlerine konmasını bekliyordu. Kimisi kapıdan, kimisi bizim gibi pencereden Mehmet Amca'ya seslenerek sipariş veriyordu. 

O günden sonra ben de pek çok Bandırmalı gibi Tostçu Mehmet Amca'nın müdavimi olmuştum. 2003 yılında Cengiz'i kaybettikten sonra Tostçu Mehmet Amca'ya her gidişimde yanımda Cengiz'in hatırası da vardır. Ve her seferinde en az iki karışık tost söylerim. 
Bandırma'da ne yenir sorusunun en güzel cevaplarından biridir. 

Bu gün kulübe yerinde olmasa da, yine Cumhuriyet meydanında başka bir kulübede yiyebilirsiniz tostunuzu. Kime sorsanız yerini gösterirler size. Üzeri salçalı tostunuza kekik serpmeyi unutmayın!.. Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Top Post Ad

Below Post Ad