Type Here to Get Search Results !

BANDIRMA'YA ULAŞIM


Marmara Denizi'nin güney sahilinde yer alan Bandırma, Balıkesir'in bir ilçesi olmasına karşın gönlündeki 10,5 plakayla il olacağı gün için hazırlanmaktadır.İSTANBUL'DAN BANDIRMA'YA

Eğer İstanbul'dan gelecekseniz, en güzeli, en rahatı ve süre olarak en kısası İDO'nun feribotuna veya deniz otobüsüne binmektir. Feribot yaklaşık 2 saatte, deniz otobüsü ise yaklaşık 2,5 saatte Bandırma'ya ulaşır. Feribot arabalıdır, belli bir ücret karşılığında arabanızla da kısa sürede Bandırma'ya gelebilirsiniz. Bandırma'ya olan İDO  seferlerini kendi web sayfasından öğrenebilirsiniz.


Deniz otobüsü sadece yolcular içindir. Deniz otobüsüne binecekseniz hava durumunu yakından takip etmenizi önermeden geçemeyeceğim. Çünkü denizin dalgalı olduğu günlerde deniz otobüsüyle yolculuk etmek istemeyebilirsiniz. Bu konudaki anımı burada paylaşmak istemem..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sayfasından Bandırma'nın Hava Durumu'nu öğrenebilirsiniz. 

Eğer Marmara Denizi için 4-6 veya 5-7 Bofor kuvvetinde rüzgar tahmini verilmişse deniz otobüsünü değil, feribotu tercih etmenizi öneririm. Haa, ben sallanmayı severim derseniz, sorun yok. Deniz otobüsü ile yolculuk da güvenlidir. Marmara Denizi için rüzgar tahminini Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün web sayfasından bulabilirsiniz.


BURSA'DAN BANDIRMA


Bursa - Bandırma arası sadece 107 km. Yaklaşık 1,5 saatte alabileceğiniz bir yol. Şehirlerarası yolcu taşıyan firmaların otobüsleriyle gelebileceğiniz gibi, 7 kişilik özel araçlarıyla Bandırma - Bursa arasında hizmet veren özel firmalar da var. Bantur VIP, Bantur Taşımacılık  ve BALTUR VIP gibi..


İZMİR'DEN BANDIRMA'YA


İzmir - Bandırma arası 276 km. Şehirlerarası otobüs firmalarından biriyle gelirseniz, İzmir-Bandırma arası, dur-kalklarla yaklaşık 5 saat sürer. Ayrıca demiryolu ile İzmir Alsancak'tan kalkan 6 Eylül ve 17 Eylül Ekspresleri ile Bandırma'ya ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için TCDD'nin web sayfasını takip edebilirsiniz.

Neredeyse her yol Bandırma'ya çıkıyor. Daha ne bekliyorsunuz..


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Top Post Ad

Below Post Ad